حبوب فى الوجه بعد ازاله الشعر

قائمة الأسئلة الطبيةتصنيف: طب الجلدحبوب فى الوجه بعد ازاله الشعر
رضوى طرحت منذ 4 سنوات
انا دايما بعد ما بشيل شعر وشى بيطلعلى حبوب كتير بتوجع جدا بالذات لما بستخدم الفتله فيه حاجه استخدمها تمنع ظهور الحبوب دى

1 الإجابات
دكتورة اسراء عمران إدارة الموقع answered 4 سنوات

يفضل تغير طريقه ازاله الشعر والافضل لكى اذا كان الموضوع متكرر مع كل مره ازاله الشعر ان تقومى باجراء ازاله لشعر الوجه بالليزر عند طبيب جلديه متخصص
عليكى ايضا بالتاكد من نظافه الوجه والماده المستخدمه فى ازاله الشعر سواء كانت سيلكابيل او شمع او غيره لضمان عدم حدوث اى تلوث
استخدمى كريم فيوسيكورت بعد ازاله الشعر لمده يومين
عدم تعريض الوجه لماء دافىء او ساخن اول يومين بعد ازاله الشعر
عدم استخدام اى ماسكات على الوجه او عمل جلسات تنظيف بشره بالبخار خلال اول يومين من ازاله الشعر
تجنب التعرض للشمس او العرق خلال اول يومين مع ترطيب الوجه باستمرار
فى كل الاحوال ازاله الشعر بالليزر هو الاكثر امانا فقد تتسبب باقى طرق الازاله ايضا فى عمل حبوب لبشرتك

زر الذهاب إلى الأعلى